Informujemy, że otwarte zostało postępowanie rekrutacyjne dla zainteresowanych udziałem w „The Summer School Alpbach 2018”, programie edukacyjno-studyjnym adresowanym do młodych naukowców i studentów/absolwentów akademickich uczelni politechnicznych, zainteresowanych udziałem w projektach badawczych i technologicznych związanych z eksploracja przestrzeni kosmicznej. Do udziału w procedurze rekrutacji w SSA 2018 uprawnieni są kandydaci pochodzący z państw członkowskich, stowarzyszonych i współpracujących Europejskiej Agencji Kosmicznej. Osoby zainteresowane udziałem w postępowaniu rekrutacyjnym powinny złożyć aplikację do 31 marca 2018 r.
Informacja w języku angielskim o SSA 2018 dostępne są w Internecie za pośrednictwem adresu: www.summerschoolalpbach.at oraz na stronie Ministerstwa: www.mr.gov.pl/kosmos w zakładce "Nauka i staże".

Zakwalifikowani kandydaci z Polski mogą ubiegać się o pomoc finansową na pokrycie kosztów udziału w SSA 2018, ze środków będących w dyspozycji Europlanet NA1. Informacja o możliwości ubiegania się o dofinansowanie (w języku angielskim) dostępna jest na ww.stronach w Internecie.